تبلیغات
نویسار - کمال محقر

+بایگانی

+پیوندهانویسار - سه شنبه 16 شهریور 1389 - 12:15 قبل از ظهر
دسته : روز نویس |

صدای تو را دوست دارم
صدای تو از آن و از جاودان می سراید


یکی به این ها بگوید مرد یاری نیستی در دشمنی مردانه باش.ربنا را از زبان کودکی شنیدیم ، که انتخاب این کودک برای این کار دو نشان می تواند داشته باشد ؛ مستحقَـری یا مستحقِـری.
مستحقـِر از این جهت که به خیال خود ثابت کنند یک بچه هم می تواند جایگزین  محمدرضا شجریان باشد و او را تحقیر کنند. و مستحقـَر از این رو که گویا به جز یک فرد کم سن و سال کسی را نتوانسته اند پیدا کنند تا بتواند مانند استاد شجریان ربنــا را اجرا کند. این نشان از قدرت شجریان است. حتی همین کودک هم بعد ها خواهد فهمید که نباید به این که صدایش با ربنا به گوش همه رسید به خود می بالید. اگر در سن بالاتر بتواند چنین اجرا کند ایولله دارد! حالا صدایش جیغ است ، بعد از بلوغ ...
ربنا متعلق به شجریان است. تمام فراز ها و فرود ها را او برای لحظه های این دعا انتخاب کرد . اگر کس دیگری ادعا می کند که می تواند ، باید با نوایی دیگر و در دستگاهی دیگر دل ها را معطوف خود کند. ( دارم از کپیرایت دم می زنم! )


شجریان ها ، شریعتی ها و هدایت ها را نمی شود پاک کرد صرفا به دلیل هم کیش نبودن با ایدئولوژی حکومت. هنرمند هنر می آفریند و هنرش است که او را ماندگار می دارد.


رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَیْنَا صَبْرًا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِینَ
پروردگارا به ما صبر و استواری بخش و ما را ثابت قدم دار و ما را بر شکست کافران یاری فرما

دیدگاه شما [ ]

صفحات :